یادداشت تخصصی به قلم محمد الازمنی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان آق قلا با موضوع مهارت آموزی


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان،محمد الازمنی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان آق قلا به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت یادداشت تخصصی با موضوع مهارت‌آموزی ارائه کرد.
متن این یادداشت به شرح ذیل است:

سپاس خداوند متعال را فرصت خ متگذاری به مردم شریف را عطا فرموده است
(ذات مسئولیت، پاسخگویی به مردم است)
قَالَ رَسُولُ اللَّهِ (ص) : « مَنْ قَضَى لِأَخِیهِ الْمُؤْمِنِ حَاجَةً كَانَ كَمَنْ عَبَدَ اللَّهَ دَهْراً ؛ كسى به دیگرى خدمت كند ، مثل كسى است كه عمرى خدا را بندگى نماید.
اینجانب ، بعنوان خدمتگذار کوچک از خانواده بزرگ آموزش فنی و حرفه ای در مرکز آق قلا، فرا رسیدن هفته ملی مهارت و ۶ مرداد، روزملی کار آفرینی و ترویج آموزشهای فنی وحرفه ای را به کلیه همکاران و مربیان پرتلاش خود در حوزه دولتی همکاران محترم بخش خصوصی اعم از مدیران ومربیان، موسسین، و کارآموزان گرامی در بخش غیردولتی آموشگاههای و همشهریان خونگرم و همه تلاشگران عرصه مهارت آموزی تبریک عرض مینمایم.
بی تردید تلفیق دانش با مهارت و خلاقیت برای جوانان این مرز و بوم زمینه ساز اشتغال مولد و پایدار توام با کار آفرینی، تاثیر بسزایی در رشد و توسعه اقتصادی و توانمند سازی منابع انسانی دارد و رسالت آموزش فنی و حرفه ای به عنوان متولی اصلی آموزش مهارت های گوناگون در تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در بخش های مختلف صنعت ، خدمات ، کشاورزی ، ارتقای مهارت های حرفه ای شاغلین ، فارغ التحصیلان دانشگاهی ، کارجویان شهری و روستایی نقش بسزایی در توسعه پایدار وکاهش نرخ بیکاری خواهد داشت .
وی در ادامه بیان داشت : با توجه به همت والای خانواده بزرگ آموزش فنی و حرفه ای و تلاش بی شائبه مربیان ، کارشناسان ، کارکنان و اساتید مرکز ، آینده ای بسیار درخشان رقم خواهد خورد و اهتمام به این امور نویدبخش تحول عظیمی در توسعه آموزش های مهارتی خواهد بود و رشد و توسعه و آبادانی کشور و استان و شهرستان را بدنبال خواهد داشت و اینک در آستانه فرا رسیدن ۶ مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای ، این روز را به همه تلاشگران عرصه مهارت آموزی تبریک عرض می نمایم ..
امید است شعار « هر ایرانی یک مهارت »  در فعالیتهای هدفمند و برنامه های دانش بنیان سازمان فنی و حرفه ای تجلی یافته و زمینه ساز رفع بیکاری و اشتغال پایدار گردد.
ما در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از طریق مهارت آموزی به دنبال ارتقای فرهنگ ملی مهارت هستیم. بیش تر از این مهم آراستن مهارت به آراستگی زنجیره ارزش های انسانی در رفتارها، گفتارها و برخوردها درخور توجه است .  آموزش های مهارتی باید به همه مخاطبان حس ارزش برتر انسانی را منتقل کنند. مهارت را در یک سبد انسانی ارائه دهیم و این امکان پذیر نیست جز این که ما ابتدا از درون شروع کنیم و تکریم انسانیت همکاران و کارآموزان و شرکای اجتماعی را وجهه همت خویش قرار دهیم. سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نسبت به جامعه تعهد دارد. خانواده سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باید پشتیبان نسل جوان باشد و با مهارت آموزی به آنان کمک نماید. در بحث اقتصاد مقاومتی و جهش تولید و اشتغال یکی از کلید واژه های مهم، مهارت آموزی است. لازم است که نگاه هوشمندانه نسبت به آموزش های مهارتی داشته باشیم. انتقال مهارت موضوع پیچیده ای است و فرهنگ کار نیازمند ارتقاء و تقویت است و بایستی افکار عمومی به سمتی هدایت شود تا ارزش زیادی برای آموزش های مهارتی قایل باشند. مجموعه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور انباشتی از تجارب ارزشمند در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای و توانمندسازی منابع انسانی است و حرکت در مسیر اعتلای شایستگی سازمان و ارتقای منابع انسانی با تأکید بر توانمندسازی سرمایه های انسانی از اولویت برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است. همکاران ارجمند، محصول کار سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، مهارت است.  بنده بعنوان عضو کوچک از خانواده آموزش فنی و حرفه ای بر خود وظیفه میدانم با توجه به سال که مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری نموده اند، ضمن صیانت از آن متعهد شویم دغدعه مند در عرصه اشاعه فرهنگ مهارتی قدم برداشته و
به همین منظور ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن” ۶مرداد؛ روز ملی آموزش های فنی و حرفه ای و بزرگداشت هفته مهارت، امیدوارم که خانواده آموزش فنی و حرفه ای، در کنار هم، سازمان را به سمت سازمانی بالنده و سرافراز هدایت کنند. ازخداوند می خواهم به ما توفیق دهد، بتوانیم در کنار هم با همدلی و همکاری مأموریت ها و مسؤولیت های خود را به خوبی انجام دهیم، در مسیر بالندگی و رشد قرار گیریم و سازمان توانمندی را در شأن جامعه امروز بسازیم.
 
تعداد بازدید کل :‌180
سه شنبه 30 دی سال 1399
مصادف با 1442/06/05 هجری قمری
مصادف با 2021/01/19 میلادی

: مناسبت امروز
-