دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان با فرماندار آق قلا


به منظور ترویج فرهنگ مهارت آموزی “ابوالفضل تیرانداز” مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همراه با رئیس مرکز ارتقاء مهارت آق قلا با “امانگلدی ضمیر” فرماندار شهرستان آق قلا دیدار و در مورد مسائل مرتبط با حوزه آموزش و مهارت بحث و تبادل نظر نمود.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان آق قلا، ابتدا در این نشست گلی پوررئیس مرکز ارتقاء مهارت آق قلا گزارش مبسوطی از اقدامات صورت گرفته مرکز ارائه دادند سپس تیرانداز مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای با تبیین شاخص های آموزش های مهارتی در اشتغال کارجویان و دیگر جوامع هدف پرداختند .

در ادامه امانگلدی ضمیر اصلی ترین نیاز شهرستان را ایجاد اشتغال پایدار دانست و یکی از بهترین راهها برای رسیدن به این مهم را کسب آموزش های مهارتی عنوان نمود.

فرماندار شهرستان آق قلا با بیان اینکه معضل بیکاری یکی از مهمترین مشکلات جامعه امروزی می باشد اما مهارت آموزی و شرکت در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای را راهگشای مشکل بیکاری ذکر کرد و افزود :دولت “تدبیر و امید” با ایجاد بسترهای لازم زمینه فراگیری مهارت‌های اولیه و پایه‌ای را برای ورود به بازار کار و بهره‌گیری جوانان در زمینه اشتغال خود و کمک به اقتصاد خانواده و جامعه را فراهم نموده است.

ضمیر مؤلفه های اقتصادی مقاومتی را شامل اقتصاد مقاومتی درون زا، برون گرا، دانش بنیان و مردمی بودن دانست و تصریح کرد: آموزش های مهارتی فنی و حرفه ایی می تواند در توانمندسازی نیروی انسانی کار کند و نیروی انسانی توانمند یکی از شاخصهای اقتصاد مقاومتی است که منجر به کمک برای ارائه خدمات بهتر در جامعه می شود.

 
تعداد بازدید کل :‌770
شنبه 29 شهریور سال 1399
مصادف با 1442/02/01 هجری قمری
مصادف با 2020/09/19 میلادی

: مناسبت امروز
-